24.07.2015

Rüya Hırsızı

Arka kapaktan; 

Kuzey İngiltere'nin hücra tepelerinde yüzlerce yıllık bir sırrı olan güçlü bir klan yaşamaktadır. Bu yaratıklar, ihsan şeklinden duman ve ejderha şekillerine dönüşebilme yeteneğine sahip olan, şekil değiştiren drakonlardır. Bunlar aynı zamanda taşların çıkardığı olağan dışı hoş ve hipnotik sesleri de duymaktadırlar. Ama korktukları bir taş vardır ki... 

Karpat Dağları'nın derinliklerinde, drakonlafı esir alabilme gücüne sahip yegâne taş olarak bilinen efsanevi rüya elması Draumr yatmaktadır. Alfa Klanı'nın kızı olan Bayan Amalia Langford, çocukluğundan beri bu elmasın hiç bitmeyen şarkısını duymakta, ama sahip olduğu ender yeteneğiyle birlikte: Lia geleceği duyabilmektedir, bu sesi de sır olarak saklamaktadır. Duyduğu, elmasın ve drakonların kaderinin aynı zamanda kendisinin gelecekteki sevgilisi de olacak olan Zane adındaki bir insanın ellerinde olduğudur. Usta bir hırsız olan Zane, drakonların elması getirebileceğine inandığı tek insandır. Fakat Lia onun iki dünya arasında sıkışıp kaldığını ya müttefiki, ya da efendisi olacağını bilmektedir. Bir türlü bitmeyen şarkının ve Zane'nin hayalinin harekete geçirdiği Lia, ona katılmak için bütün kuralları çiğnemiştir. Kabilesini korumak adına kaderini birleştirmek zorunda olduğu o adam, Lia'nın geleceğini çalma ve kalbini kırma gücüne sahip olan tek kişidir.


İnternetten kitap sipariş ederken uygun fiyata olduğunu görüp, ee konusu da fena gözükmüyor diye almıştım oysaki Rüya Hırsızı'nı. Sonradan ortaya çıktı ki benim içim son derece kârlı bir alışveriş olmuş.İki günde elimden hiç düşürmeden bitiriverdim. Bayıldım! Yok, yok her ne kadar fantastik eserlerden uzak kalayım desem de bir şekilde yolum böyle kitaplara çıkıyor işte. Gerçekten iyi kurgulanmış bir kitap. Yurt dışında çok satanlar arasında yer almasına rağmen ülkemizde kıyıda köşede kalmış kitaplardan. Ancak gerçek bir fantastik sever için başucu kitabı olacak kadar güzel.

Vampirlerden, kurtadamlardan sıkılanlar ve uzun serilerden bunalanlar için biçilmiş kaptan. İnsan-ejderhalarla maceraya atılıyoruz bu sefer. Tıpkı vampirler gibi ejderhalarda gözümüze pek iyi görünmeye başlıyor. İnsan şeklinde ancak istedikleri zaman ejderhaya dönüşen yaratıklar onları kontrol edebilecek bir taşın peşindeler. Bu taş çok tehlikeli çünkü kötülerin eline geçerse bu insan-ejderhalar için kötü sonuçlar doğurabilir.Bu taşı bulma görevi soylu bir ejderha ailesi tarafından işinde oldukça iyi olan aile dostu hırsıza veriliyor. Ailenin küçük kızı bu macerada onun karşısına çıkacak ve ikili taşı arayacaklar. İkilinin arasında kalp kıran bir aşk peyda olacak çünkü ejderhalar ve insanlar arasında yaşanacak bir aşk hoş karşılanmıyor. Tabi sonra kitabı elinizden bırakamıyorsunuz ve sırf hırsız Zane'e olan hayranlığınızdan dolayı kitabı bir çırpıda bitiriyorsunuz.

Shana Abe tarafından yazılan bu eser çok da popüler olmayan bir yayınevi tarafından basılması sebebiyle böyle gizli kalmış kanımca. Ortaya çılarmak da bize düştü :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder