7.08.2015

Yaz Sıcağına Serin Filmler

Malum sıcakların tavan yaptığı günlerdeyiz. Şansıma tatil yapma imkanım oldu. Tatil yapmıyor olsaydım büyük ihtimalle bol bol film, dizi izlerdim. İşte bu nedenle tatile gitme imkanı bulamayan okurlarım için yaz sıcağına gidecek, kafa yormayan hafif filmler derledim. Benim önerim limonatınızı hazırlayıp, dondurmanızı da yanınıza aldıktan sonra ayaklarınızı uzatıp bu "serin" filmleri izlemeniz. Şimdiden iyi seyirler ve iyi tatiller ! :)

DALGALARA KARŞI


Gerçek bir yaşam öyküsünden ekrana aktarılan filmde sörfe meraklı bir kızın köpek balığı saldırısı sonucu kolunu kaptırmasını konu alıyor. Hayata küsen genç kız sörfe olan tutkusundan da vazgeçer. Ancak daha sonra hayata tekrar dönmek için kendisine nedenler bulacak, küstüğü bu spora sarılacak ve büyük başarılar elde edecektir. Bu başarı öyküsünü izlemek hem üzecek hem de mücadele ruhumuzu yeniden hayata geçirecek türden.

YENİ MEZUN


Edebiyat öğrencisi genç kız sırf kitaplara olan büyük tutkusu yüzünden bu bölümü seçer. Ve dört yılın sonunda okulu birincilikle bitirir. O yaz okulu bitirip eve döndüğünde iş aramaya başlar. Ancak işler istediği gibi gitmeyecektir. Okuldaki en büyük rakibine çalışmayı en çok istediği yayınevindeki işi kaptırınca babasının yanında bavul satmak zorunda kalacaktır. Bu sırada gerçek aşkı bulacaktır.

50 İLK ÖPÜCÜK


Gerçek aşk budur! Hawaii'nin yaz sıcağında ve serinde sularında tatlı bir hikaye. Araba kazası sonucu her gün hafızasını kaybeden bir genç kadının kalbini yeniden her gün kazanmak zorunda kalan bir adamın hikayesi. 

SESİNİ DUYUR


En büyük tutkusu şarkı söylemekti. Başarısıyla bir sanat okuluna kabul edildi. Ancak entrikanın ortasına düşeceğinin ve kalp kırıklığını yaşayacağının, aşık olacağının farkında bile değildi.

AŞK ADASI


Çok şeker bir film. Dünyaca ünlü şarkıcı bir gün ıssız adaya düşer ve kaybolur. Tüm herkes onu aramaktadır. Genç kız çılgınlar gibi hayranı olduğu bu şarkıcıyı tesadüf eseri ıssız bir adada bulur. Ancak bu ada sandıkları kadar ıssız değildir zira tam arkası yaşam alanıdır. Bunu ilk farkeden Amanda Bynes, hayranı olduğu bu adamı etkilemek için uğraş verecek ve elinden geldiğince zaman kazanmaya çalışacaktır. Issız bir adada olmadıklarını saklayacaktır. İşler hiç de istediği gibi gitmez ve kendisi gibi bunu kullacak başka bir genç kız da çıkagelecek, üçü aynı adayı paylaşmak zorunda kalacaktr.  Kızların arasındaki rekabette pek bir eğlenceli. 

İLK AŞK İLK DANS


Bu filmi ne kadar sevdiğim hakkında uzun uzun konuşabilirim. Çok seviyorum, gerçek bir efsane. 1987 yapımı bu filmde barış yanlısı Bebek lakaplı genç kız ailesiyle birlikte aile dostlarının yanında tatil yapacaklardır. Her yaz büyük bir organizasyonla biraraya gelen seçkin aileler tatillerini yaparlar. Babası doktor olan Bebek bu yaz tatilinde fakir bir genç olan dans öğretmenine aşık olacak ve dans etmeyi öğrenecektir. Bu filmin her izleyişimde daha uzun olmasını dilemişimdir. İzleyin, pişman olmayacağınızdan eminim. 


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder